2011-08-09 16:56:56• hírek • Szatmar.ro

Rabonagól kapásból – nem semmi

A chilei labdarúgó bajnokság Clausura szakaszának második fordulójában már-már történelmi esemény történt: a san felipei csatár rabonagóllal talált a kapuba. Mindezt ráadásul kapásból.

Az Union San Felipe csapata közép-európai idő szerint hétfő hajnalban fogadta az Union la Calera együttesét és az 50. percben olyan történt, amire talán még nem volt példa a professzionális labdarúgás történelmében: Matias Urbano kapásból, egy rabonamozdulattal rúgta a labdát a vendégek hálójába.

A mozdulatsor értékét növeli ráadásul, hogy a vendégek Octavio Pozo gólja révén ekkor már 1-0 arányban vezettek, a 30 éves argentin légiós ezzel a nem mindennapi szépségű, ám hasonlóképpen kockázatos megmozdulással egyenlített ki. S mint negyven perccel később kiderül, be is állította az 1-1-es végeredményt.